اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 71492
تعداد بازدید : 5467

اگر حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند، نقص از ماست

ما سرباز تحت امر آیت الله خامنه ای هستیم

ما امروز موظف هستیم پشت سر حضرت آیت الله خامنه ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد گناه بزرگی مرتکب شده ایم.
اسفند سال ۹۳ مصادف است با بیستمین سالگرد رحلت حاج احمد آقا خمینی که به باور بسیاری از بزرگان نظام عنصری بی بدیل و عزیزترین شخص برای بنیان گذار جمهوری اسلامی محسوب می شد و ملت ایران مدیون نقش پرتلاش و پرتوان وی در حراست از سلامتی جسمی و آرامش خاطر امام بزرگوار است.

فارس قصد دارد در یادنامه ای به گوشه ای از وجوه شخصیتی حجت الاسلام سیداحمد خمینی بپردازد.

حاج سیداحمدخمینی پس از رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی بر اساس مبانی اعتقادی و فقهی بر خویش لازم می داند از ولی فقیه زمان خود در گفتار و رفتار اطاعت کند.

آنچه پیش روی دارید گزیده سخنان مرحوم «حاج سید احمد خمینی» در فاصله زمانی بین درگذشت حضرت امام خمینی(ره) در خرداد ۶۸ و رحلت خود ایشان در اسفند ۷۳ است که در خصوص رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در دیدارهای مختلف مردم و مسؤولین ایراد شده است.

« باید همگی پشت سر رهبری قرار بگیریم و از آرمانهای امام و رهبر عزیز و محبوبمان، حضرت آیت الله خامنه ای دفاع کنیم. و همه مردم باید دقیقا سیاستهای نظام را دنبال کنند ...

تذکر این نکته ضروری است که دفاع از آرمانهای انقلاب و نظام و اصرار بر حفظ چارچوبهای ترسیم شده از سوی حضرت امام و پرخاش بر ضد کسانی که مخالف با آرمانهای امام و انقلابند و دفاع از محرومان و دفاع از رهبر معظم انقلاب از مسائلی است که هرگز نمی توان از آن چشم پوشی نمود.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۳۰۷ ج ۱ .ت ۱۳/۷/۶۸

« من خود را همیشه در کنار شما و مسئولان نظام و پشت سر مقام رهبری می دانم و با خدا و امام عزیز عهد بسته ام که از آن تخلف نکنم. انقلاب اسلامی مسئله ای نیست که کسی بتواند نسبت به آن بی تفاوت باشد. لذا من با تمام وجود تلاش خواهم نمود تا در حد قدرت در جهت اهداف اسلام و امام و نظام حرکت نمایم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۱۰ج ۱ ت۱۲/۴/۶۸

* سرپیچی از ولایت فقیه سقوط نظام را به دنبال دارد

« آنها [شهدا] با خدای خود پیمان بسته بودند تا در مسیر پر نشیب و فراز انقلاب از ولی فقیه شان یعنی امام عزیز (قدس سره) و دین شان و مملکت شان تا آخرین قطره خون دفاع کنند و بر سر آن پیمان بودند و ماندند تا شربت شهادت نوشیدند. امروز من و شما باید در همان خط حرکت کنیم و خالصا مخلصا برای خدا و اسلام و نظام اسلامیمان از رهبر بزرگوارمان حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) حمایت کرده و در راه او که راه امام عزیزمان است گام برداریم. امروز دنیا مترصد است که ببیند ما چگونه حرکت می کنیم. سرپیچی از ولایت، سقوط نظام را به دنبال دارد.
امروز ولایت، نقطه وحدت امت حزب الله است. نظام از ولایت جدا نیست، چرا که بدون ولایت، نظام اسلامی [موجود] نیست و بدون نظام، انقلاب نمی تواند راه خود را در جهان طی کند. امروز نظام اسلامی ما چشم و چراغ مسلمانان جهان است.... ما، در این مکان مقدس با امام پیمان می بندیم که هر کسی را که او طرد کرده، طرد کنیم و با هر کسی که او برادر خوانده، برادر باشیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۲۰-۲۱ ج۱ ت۷/۱۱/۶۸

« امروز اگر توجه دنیا معطوف به کشور ما است بدین دلیل است که پرچم مبارزه با استکبار همانند زمان حضرت امام در اهتزاز است. امروز رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای از همان آرمانهایی دفاع می کنند که امام دفاع می کردند، زیرا اگر ذره ای بر خلاف جهت امام حرکت داشتیم، برخورد دنیا با انقلاب اسلامی تا این حد قهرآمیز نبود....»

مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۳۰ج۱ت۱۰/۱۲/۶۸

« خطر بازگشت و انحراف از مسیر هر انقلابی همیشه وجود دارد، تنها با حفظ وحدت و تبعیت از مقام معظم رهبری، آگاهی و همدلی و ایستادگی تا پای جان بر سر اصول انقلاب است که می توان راه را ادامه داد.»

مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۴۸ ج۱

* ولایت آیت الله خامنه ای درست مثل ولایت زمان امام است

« امروز هم ما رهبر داریم. ولایت فرقی نمی کند، ولایت امام با ولایت حضرت رسول (ص) [تفاوتی نمی کند]. ولایت امروز [حضرت آیت الله خامنه ای]، درست مثل ولایت زمان امام است. ببینیم رهبری چه می گوید.... و اگر رهبری چیزی گفت طبق آن عمل کنیم. اگر هر کسی بخواهد نظر خودش را انجام دهد، پس رهبری برای چیست؟ وقتی ما رهبری داریم باید سعی کنیم همه پشت سر رهبری حرکت کنیم. اگر شما بخواهید بدون اطاعت از رهبری برای مردم کار کنید، مطمئن باشید دسته دیگری می آیند و حکومت را در دست می گیرند و می گویند اینها نمیتوانند برای خدا کار کنند و مطمئن باشید که ایران را به غرب وصل می کنند. امروز ما [با استکبار جهانی و حامیانش] جنگ داریم. دعوا داریم، ما که نمی توانیم دست از معیارهای انقلابمان بکشیم. ما بحمدالله پشت سر رهبرمان می مانیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۳۶۸ج۱ ت فروردین۶۹

* افتخار می کنیم چنین رهبری داریم

« ما امروز باید همه متحد باشیم. امروز در کنار نظاممان، پشت سر رهبری قرار بگیریم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره های شناخته شده انقلاب است که سالیان سال در زندانهای رژیم سفاک پهلوی به سر برده است. از افرادی است که در طول انقلاب خدمات زیادی کرده و در جبهه ها بوده. در خود جبهه مستقیما جنگیده است. پس باید افتخار کنیم که چنین رهبری داریم و همگی پشت سر او حرکت کنیم و مقابل قدرت جهنمی امریکا بایستیم.»


مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۷۲ج۱ ت اردیبهشت ۶۹

* قافله سالار اهداف خمینی کبیر، حضرت آیت الله خامنه ای است

« قافله سالار اهداف خمینی کبیر، شاگرد عزیز او حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و [سکاندار] نظام است، و به امید خدای متعال برای همیشه تاریخ این نظام دستورات محکم و اصول خدشه ناپذیر ترسیمی از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی را دنبال خواهد کرد. حضرت امام و حضرت آیت الله خامنه ای از نظر زندگی در کمال سادگی و از نظر صلابت در مقابل دشمنان اسلام چون ائمه اطهار علیهم السلام، و از نظر دفاع از محرومان در همان خط بوده و هستند و از آرمانهای اسلامی مسلمانان جهان دفاع نموده و می کنند.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۳۹۶ج۱ ت۳/۳/۶۹

« مردم [ با حضور در حرم مقتدای خویش حضرت امام خمینی] آمده بودند تا در محضر روح خدا بر حمایت بیدریغشان از اصل خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه و پایداری در تبعیت و اطاعت مداوم از ولی امر مسلمین و رهبری انقلاب گواهی دهند. مردم آمده بودند تا... بگویند که اگر تا دیروز با اشاره امامشان خالصانه، عزیزان خود را برای دفع تجاوز دشمن به جبهه ها گسیل داشتند... امروز نیز به فرمان رهبر عزیز، صف در صف، متحد و یکپارچه در صحنه های مختلف انقلاب حاضر به فداکاریند.

حضور کریمانه شما مردم... حقانیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را گواهی داد که : « امام خمینی (سلام الله علیه) یک حقیقت همیشه زنده است، راه او، راه ما ، هدف او، هدف ما و رهنمود او مشعل فروزنده ماست.»

مجموعه آثار یادگار امام ص ۴۱۰ ج۱ ت۱۹/۳/۶۹

« از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای که ... تداوم راه امام در جزء جزء برنامه های آینده نظام و انقلاب را به صراحت بیان فرمودند، تشکر می نمایم. رهبر عزیزی که لحظه ای برای پیاده کردن آرمانهای اسلامی اماممان از تلاش و کوشش نایستاده است. بزرگواری که به دنیا نشان داد که عصر خمینی پایان پذیر نیست و باید برای اهداف امام از جان مایه گذاشت. رهبری که چون کوه در مقابل استکبار بخصوص امریکا ایستاده است.»

مجموعه آثار یادگار امام ص ۴۱۱ج۱ ت۱۹/۳/۶۹

« مطمئنا امریکا چشم به کشور شما دوخته است. مطمئنا امریکا برای نابودی شما، تا آخرین نفس علیه شما اقدام خواهد کرد و لحظه ای شما را راحت نخواهد گذاشت. لذا شما به احترام خون شهدا و اسرا و به احترام مجروحان و مفقودالاثرهایتان باید کمربندها را محکم ببندید و پشت سر مقام معظم رهبری بایستید و از آرمان های امامتان دفاع کنید.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۴۴۲ج۱ ت ۲۹/۵/۶۹

« با امام پیمان می بندیم که لحظه ای از پشت سر رهبری عزیز انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دور نباشیم. چرا که یکی از شاگردان عزیز امام، رهبر عزیزمان است. این بزرگمردی که امروز سکان این کشتی را در دست گرفته و این بزرگمردی که ما در پشت سر او، پوزه امریکا را به خاک خواهیم کشید.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۴۴۴ج۱ ت۲۹/۵/۶۹

* قدم اول و آخر ما دفاع از رهبری نظام است

« پس قدم اول و آخر ما دفاع از آرمانهای اسلامی و دفاع از خون شهیدان والامقام و بزرگ است. دفاع از امام و رهبری و نظام است.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۴۴۹ج۱ت۱۲/۶/۶۹

« ما امروز رهبر عزیز و نظاممان را در مقابل امریکا چون کوه ایستاده می بینیم و ملت ما ان شاء الله تا آخر خواهد ایستاد.»

مجموعه آثار یادگار امام ص ۴۴۹ج ۱ ت۱۲/۶/۶۹

« شما [ملت بزرگ ایران] باید از رهبری معظم انقلاب اسلامی حمایت همه جانبه کنید تا ان شاء الله بتوانید پرچم کرامت اسلامی را در سراسر جهان به اهتزاز درآورید.»


مجموعه آثار یادگار امام ص۴۵۱ج۱ت۱۹/۶/۶۹

* آبادی ایران محتاج تبعیت از مقام معظم رهبری است

« ما باید بدانیم که آبادی ایران محتاج اتحاد و همبستگی و تبعیت از مقام معظم رهبری است.» مجموعه آثار یادگار امام ص۴۵۲ج۱ت۱۹/۶/۶۹

« من امیدوار هستم ... با روح پاکی که حاکم بر این نظام و این مردم هست و مروج آن امام بوده و ادامه دهنده آن رهبر معظم فعلی است ما ان شاء الله در تمام زمینه ها پیروز شویم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۴۶۲ج۱ت۱/۷/۶۹

« بعد از امام بحمدالله ما دارای رهبری شدیم که گام به گام در کنار امام حرکت کرده بود. و بعد از امام، پرچم لااله الاالله و محمد رسول الله را تصمیم دارد چون امام بر گردون گردان نصب کند. ما همه وظیفه داریم که پیرو و حامی ایشان باشیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۴۶۹ ج۱ت۲/۷/۶۹

« بعد از امام، در زمان رهبر عزیزمان مسائل مختلفی ما دیدیم، چه مسائل داخلی و چه خارجی. شما می دانید که دنیا پایش را در یک کفش کرده بود که بعد از امام دیگر ... انقلاب اسلامی از درون متلاشی می شود زیرا کسی نیست که از نظر دانش مذهبی مورد قبول روحانیون و از نظر مذهبی مورد قبول انقلابیون باشد....اما دیدیم خبرگان، رهبر را انتخاب کردند.... مقدار زیادی از قدرت ضربه دشمن را خبرگان با تعیین رهبر عزیزمان گرفتند. مردم فهمیده بودند که ... اگر دیر بجنبند تمام زحماتی را که شهدا، اسرا، مفقودین و جانبازانشان کشیدند از بین خواهد رفت. لذا بیعت مردم با رهبر ما در این مواقع حساس، بسیار نقش آفرین و تعیین کننده بود.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۴۷۴ -۴۷۵ج۱ت۱۷/۷/۶۹

« ما امروز پشتیبانی خوبی را داریم. چرا؟ برای اینکه ما نظاممان و رهبرمان درست همان گونه که امام در مقابل امریکا سازش ناپذیر بودند با همان صلابت راه امام را دنبال می کنند.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۴۷۶ج۱ت۱۷/۷/۶۹

* هیچکس حق شکستن حریم رهبری را ندارد

« شکی نیست آزادی باید در چهارچوب اسلام باشد و شکی نیست که هیچ کس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستورات رهبری عمل کنند.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۴۹۰ج۱ت۷/۸/۶۹

* اگر روزی حرکت ما با حرکت«ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست

« ... برادران عزیزم، خواهران عزیزم، ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام رهبری حضرت آیت الله خامنه ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد گناه بزرگی مرتکب شده ایم. ما امروز اختلاف را از هیچ کس نمی پذیریم. اگر روزی از پشت سر ولی فقیه کنار رویم و اگر ولی فقیه نفوذ کلمه اش کم شود، چه گناه بزرگی مرتکب خواهیم شد؛ تمام زحمات ملت عزیز، شهیدان و امام شهیدان از بین میرود. ما باید سعی کنیم اتحادمان را حفظ کنیم و پشت سر ولی فقیه حرکت کنیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۵۵۶ج۱ت۱۹/۱۰/۶۹

« امروز رهبر، به عنوان شاخص حق در مقابل کل باطل در دنیا وجود دارند و ما باید پشت سر رهبرمان تمام موانع را از سر راهمان برداریم و ... حمایتهایمان را از رهبری و مسئولان نظام بیشتر کنیم.»


مجموعه آثار یادگار امام ص۵۵۸ج۱ت۲۵/۱۰/۶۹

* با امام و خدای خود عهد کردم بعد از امام کوچکترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف حتی میل رهبری برندارم

« امروز همه این موانع [خارجی و داخلی در مقابل حرکت انقلاب اسلامی] هست. خواهران و برادران عزیز، دوستان انقلاب،دوستان نظام و امام، دوستان مقام معظم رهبری! بدانید که امروز همه آن گرفتاریها را [که در زمان امام وجود داشت]، نظام دارد. بدانید که امروز همه این مشکلات گریبان نظام را گرفته، علاوه بر اینکه امام نیست، علاوه بر اینکه مرحوم شهید بهشتی نیست، مطهری نیست، سایر مبارزان کمک کننده به امام و انقلاب نیستند. پس امروز که همه این گرفتاریها هست، و امام نیست ما باید متحدتر و بیشتر و محکم تر و قاطع تر پشت سر مقام معظم رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان یک روز خدای نکرده احساس تنهایی کنند. شما نگذاشتید که امام احساس تنهایی کنند، نباید بگذارید آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری هم احساس تنهایی کنند. بیایید اینجا و در کنار مرقد امام، با امام همپیمان شویم و بگوییم اماما ! حال که تو در بین ما نیستی، ما زنان و مردان انقلابی، پشت سر رهبری و در خط رهبری در مقابل امریکا، در مقابل ابرقدرتها می ایستیم و تا آخرین نفس برای پیاده کردن آرمانهای انقلابی مان از انقلاب دفاع می کنیم. هر کس منکر این معنا باشد مطمئن باشید که در خط امام نیست. هر کس بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت الله خامنه ای است در خط امریکا است. مگر ما می گذاریم رهبرمان تنها باشد. مگر ما مرده ایم. مگر شما مردم مرده اید.

همان گونه که امام با یک اشاره، شما مردم را روانه خیابانها و جبهه ها می کردند، امروز ما آماده هستیم تا با یک اشاره رهبری به خیابانها و جبهه ها گسیل شویم. ... نظام، نظام اسلامی است. شما خودتان میدانید اگر دفاع شما زنان و مردان انقلابی از رهبری و نظام نباشد، آیا رهبری می تواند این طور توی دهان امریکا بزنند؟ آیا رهبری می تواند اینگونه سخنرانی کند که یاد امام را در اذهان یکایک مردم ایران دوباره زنده کند. دیگر چه رهبری را بهتر از این می خواستید. رهبری که چون کوه در برابر امریکا ایستاده است. ... مگر رهبر اجازه می دهد که کسی بر خلاف خط امام قدمی بردارد؟ این زمزمه ها، زمزمه های امریکا است. حواستان جمع باشد. امریکا امروز در منطقه حاضر است. آیا آمده عراق را از بین ببرد؟ برای این کارها آمده اما نشان اصلی اش انقلاب اسلامی است. اگر شما مردم پشت سر رهبری باشید و مثل من که بعد از امام با خدای خود و امام خود عهد کردم که کوچکترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف حتی میل رهبری برندارم، چنین پیمانی را امروز ببندید که از روز اول بسته اید و امروز تجدید کنید، مطمئن باشید که ما در تمام زمینه ها بر امریکا پیروز می شویم. آیا در دنیا رهبری غیر از رهبر ما اینگونه می تواند به امریکا حمله کند؟ رادیوهای بیگانه چه می گویند؟ هیچ کس با رهبری مخالف نیست. هیچ کس جرأت نمی کند در این مملکت مخالف رهبری باشد. مردم او را تکه تکه میکنند.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۵۸۱-۵۸۰ج۱ت۱۲/۱۱/۶۹


« ما به مانند زمان حیات حضرت امام تحت رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی از آرمانهای مسلمین در تمام جهان دفاع میکنیم و همیشه از کسانی که در مقابل صهیونیسم ایستاده اند حمایت کرده و به حمایت خود ادامه می دهیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۵۹۱ج۱ت۱۷/۱۱/۶۹

« امروز ضد انقلاب، قاچاقچیان، آنهایی که حیثیت انقلاب و نظام و کشور را در داخل لکه دار می کنند از شما فرزندان امام و انقلاب هراس دارند. خدا یار و نگهدار شما باشد و خدا ما را موفق کند تا پشت سر فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای از تمام شعارهای انقلاب دفاع کنیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۵۹۸ ج۱ ت۲۳/۱۱/۶۹

« رهبری انقلاب اسلامی محور همه تصمیم گیری ها و حرکتهای اسلامی و انقلابی ماست. کوچکترین انحراف از محور ولایت فقیه به حفظ وحدت امت اسلامی ضربه می زند و معصیت است. ...ولی فقیه محور ارزش های انقلاب است، هر که از آن دوری گزیند از انقلاب و نظام دوری جسته است و در پیشگاه باری تعالی مسئول است.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۱۰۶ج۲ت۳/۱۱/۷۰

« امروز استمرار انقلاب اسلامی در پرتو ایمان، اتحاد امت اسلامی و حرکت در خط امام و رهبری انقلاب اسلامی، عملی است و باید بدانیم که خط امام و رهبری انقلاب، هیچ گونه فرقی با هم ندارند. هر کس هر اندازه انقلابی باشد اما در خط رهبری حرکت نکند به آرمانهای مردم خیانت کرده است....»

مجموعه آثار یادگار مجموعه آثار امام ص۱۴۶ج۲ت۱۲/۱۱/۷۰

* مواضع استوار و سازش ناپذیر مقام معظم رهبری یادآور مواضع حکیمانه امام خمینی است

« مواضع استوار و سازش ناپذیر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در برابر دسایس و حیله های دنیای استکباری یادآور مواضع حکیمانه امام خمینی است.

امروز رسانه های غربی در قبال مواضع سازش ناپذیر رهبری معظم انقلاب، سیاست سکوت و بایکوت را دنبال می کنند. آنها به روشنی به این معنا رسیده اند که مواضع ایشان نقطه مقابل دنیای استکباری است و اگر بخواهند همچون زمان حیات حضرت امام، به ایشان حمله کنند، نتیجه و اثر معکوس خواهند گرفت. این توطئه حساب شده دشمن یک خطر جدی است و باید در مناسبتهای مختلف، همه ما تلاش کنیم جوّ سکوت و بایکوت دشمن را که همچون حصاری اطراف ما را در برگرفته بشکنیم و روشنگر سیاست ها و مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم. اینجانب بار دیگر تأکید می کنم مواضع مقام معظم رهبری همانند مواضع سازش ناپذیر حضرت امام است.

امروز سیاست کلی نظام و انقلاب را مقام معظم رهبری ترسیم می کنند و بر اساس شرع و قانون هیچ یک از ارکان نظام اعم از مجلس، دولت، قوه قضائیه و سایرین نمی توانند بر خلاف نظر ایشان عمل کنند ...

امروز همه می دانیم مواضع حضرت امام و مقام رهبری در قبال غرب چگونه است. رهبر انقلاب فرمودند راه ما راه امام است و صلاح دین و دنیای ما حرکت در مسیر حضرت امام است و ما باید قدمی از خط امام کوتاه نیاییم. ایشان کراراً تداوم راه امام را یادآور شده اند و عملاً همان راه امام را ادامه می دهند. مواضع رهبر انقلاب موجب آرامش خاطر همه ما است. ما اگر بخواهیم مسیر حرکتمان در جهت رضای خدا باشد باید پیرو حرکت رهبری باشیم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۲۳۹-۲۴۰ج۲ت۷/۲/۷۱

« آنچه که روح امام همیشه جاویدان ما را خشنود می سازد تداوم اهداف متعالی نظام و انقلاب اسلامی است. ... [و] امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار این آرمانهاست و ما باید به دنیا نشان دهیم که انقلاب و نظام همچنان در مسیر حقیقی خود حرکت می کنند.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۲۵۴ج۲ت۲۲/۲/۷۱

« اگر همه آحاد مردم متحد باشند و بر محور رهبری انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای حرکت نمایند هیچ کس قادر نخواهد بود آنها را شکست دهد. دشمنان ما هر اندازه قوی باشند زمانی که تحت رهبری ولی امر حرکت می کنیم، آنان در موضع ضعف خواهند بود.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۲۸۹ج۲ت۱۲/۳/۷۱

« ... حضرت آیت الله خامنه ای...جا پای امام گذاشت. در موضع گیریها، در حمله به امریکا، در مبارزه با استکبار، در عدم انعطاف در مقابل زورگویان جهانی، بحمدالله با رهبری هایشان ما را به سر منزل مقصد نزدیک میکنند.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۲۹۴ج۲ت۱۳/۳/۷۱

« ... اقدام تاریخی، حساس و سرنوشت ساز مجلس خبرگان در تعیین رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به شکلی رقم خورد که رحمت خدای تبارک و تعالی را برای مردم ایران به دنبال داشت. ... حضرت آیت الله خامنه ای به پیروی از امام و مراد عظیم الشانمان، پرچمدار اسلام ناب محمدی (ص) و مبارزه مظلومین با دنیای ظلم و جوراست. ... [و] باید برای حفظ برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی گوش به فرمان رهبر انقلاب اسلامی باشیم.»


مجموعه آثار یادگار امام ص۲۹۶ج۲ت۱۳/۳/۷۱

* ما سرباز تحت امر آیت الله خامنه ای هستیم

« باید از فرامین و دستورات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ـ مد ظله العالی ـ پیروی کنیم. چرا که ما سرباز تحت امر ایشان هستیم و بر ما لازم و واجب است که از فرمانده خود اطاعت کنیم.»

ص۳۷۵ج۲ت۲۲/۷/۷۱

« امروز حضرت آیت الله خامنه ای جانشین شایسته امام عظیم الشأن است، شما نگویید که خط امام را قبول داریم و بعد از آن هر چه می شود به ما مربوط نیست! اگر این گونه تحلیل کنیم، از انجام مسئولیت و تکلیف دینی ساقط نمی شویم. فرامین رهبر انقلاب درست مانند فرامین امام واجب الاطاعه است.»

مجموعه آثار مجموعه آثار یادگار امام ص۵۴۸ج۲ ت۵/۷/۷۲

« در اینجا بر خود واجب می دانم این را شهادت بدهم که زندگی داخلی حضرت آیت الله خامنه ای بسیار ساده است، نه از باب اینکه رهبر عزیز انقلابمان به این حرفها نیازی داشته باشند، بلکه وظیفه خود می دانم تا این مهم را به مردم انقلابی ایران بگویم. من از داخل منزل ایشان مطلعم. در منزلشان بیش از یک نوع غذا بر سر سفره ندارند. خانواده ایشان روی موکت زندگی می کنند. روزی منزل ایشان رفتم یک فرش مندرس آنجا بود که از زبری آن به موکت پناه بردم.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۶۷۰ج۲ت۱۲/۱۱/۷۳

« امروز در داخل کشور چیزی تحت عنوان بحران یا مشکل سیاسی نداریم و بحمد الله نظام و انقلاب با قدرت در سطح جهان از مواضع بحق خود دفاع می کند و این باعث سرافرازی و افتخار است که هنوز خط امام به عنوان سیاست اصلی، موثر و غالب از سوی رهبری معظم انقلاب، و مردم به بهترین وجه دنبال می شود.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۶۸۸ج۲ت۱۳/۱۲/۷۳

« امروز الحمدلله انقلاب ما به دست شاگرد امام، کسی که دقیقاً همان راه امام را می رود و فردی است شایسته که رهبری انقلاب را به عهده دارد، [به پیش می رود.] سعی کنیم مطیع باشیم. ... وقتی رهبری مسئله ای را گفت، انسان باید همان را انجام دهد. معنای ولایت فقیه این است.»ص۶۹۴ج۲ت۱۴/۱۲/۷۳.

« امروز در سایه تأییدات الهی، نفسهای قدسی امام راحل و رهبریهای حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای همه توطئه های دشمن بی ثمر مانده است و انقلاب به راه روشن خود ادامه می دهد.»

مجموعه آثار یادگار امام ص۶۹۴ج۲ت۱۴/۱۲/۷۳


سید احمد خمینی: می خواستند مرا در مقابل آیت الله خامنه ای قرار دهند توی دهانشان زدم


متن زیر بازخوانی خاطره ای از آیت الله خزعلی درباره پایبندی حاج احمد آقا خمینی به اصل ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است

«در سال ۶۹ بنده به حاج احمدآقا خمینی گفتم که شما طی یک سخنرانی اعلام کردید که "هر کس بین اطاعت از مقام معظم رهبری و امام راحل(ره) تفاوت قائل باشد، در خط آمریکاست " که ایشان با تأیید دوباره این سخن گفتند، بنده از روی اعتقاد این حرف را زده ام. بعد ایشان فرمودند: برخی از این افراد دور من را گرفته اند که بنده را در مقابل حضرت آیت الله خامنه ای قرار دهند که من متوجه شدم و توی دهن شان زدم.

حاج احمدآقا در ادامه فرمود: «باید به این احمق هایی که می گویند آقای خامنه ای نباید رهبر شود، گفت "پس چه کسی؟ " اگر نظر آن ها بر روی فلانی است، او که حتی توانایی اداره خانواده خود را ندارد چه برسد به یک مملکت».

همچنین ایشان فرمودند: سه سال قبل از عزل منتظری، یعنی سال ۱۳۶۵، سران قوای سه گانه کشور در جماران جلسه داشتند که آن روز آقای منتظری نیز با امام راحل(ره) ملاقاتی داشت، آن ها مشغول بحث و گفت وگو بودند که یک دفعه امام خمینی برخلاف معمول بدون زدن در، با ناراحتی وارد اتاق می شود.

بنا به گفته حاج احمدآقا، در این جلسه خود ایشان، میرحسین موسوی با منصب نخست وزیری، موسوی اردبیلی رئیس قوه قضاییه، هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس و آیت الله خامنه ای نیز با سمت ریاست جمهوری حضور داشتند.

امام(ره) با ناراحتی تمام گفتند: بنده از اول گفتم منتظری به درد رهبری نمی خورد، مجلس خبرگان رأی بر شایستگی او داد و بنده به خاطر التزام به قانون پذیرفتم، ولی امروز به صورت صریح این سخن را تکرار می کنم.

در آن وضعیت سکوت عمیقی در جلسه حاکم شد که آیت الله خامنه ای با طرح این سئوال که پس چه کسی عهده دار رهبری شود؟ سکوت را شکستند که در همین لحظه امام بدون کوچک ترین مکثی انگشت اشاره را به سوی حضرت خامنه ای گرفتند و گفتند: "خود شما، مگر شما از دیگران چه کم دارید؟ "

وی گفت: سکوت بیشتر شد تا حدی که نفس ها به شماره افتاد. خود مقام معظم رهبری خطاب به امام گفتند: "این مسئله که شما می فرمایید موضوع جدیدی است، بنده می خواستم شما به اعضای این جلسه حکم ولایی کنید که ما حق دم زدن از این جلسه را نداریم تا زمانی که خود شما حکم بفرمایید. " امام نیز این حکم را کردند.

حاج احمد آقا می فرمایند: باید در کنار نظام مان پشت سر رهبری قرار بگیریم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره های شناخته شده انقلاب که سالیان سال در زندان های سفاک پهلوی به سر برده... هیچ کس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستور رهبری عمل کنند... ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت ولی نخواند، بدانید که نقص از ماست... قاطع تر پشت رهبری باشیم و نگذاریم رهبرمان احساس تنهایی کنند. همان طور که نگذاشتید امام احساس تنهایی کند. اطاعت از خامنه ای، اطاعت از امام است. هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از آیت الله خامنه ای است، در خط آمریکاست.

من بعد از رحلت امام، با خدا و امام عهد کرده ام که کوچک ترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف رهبری و حتی بر خلاف میل رهبری بر ندارم. و اگر شما مردم هم چنین پیمانی را تجدید کنید، مطمئن باشید که ما در تمام زمینه ها بر آمریکا پیروز می شویم... به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام کشور را می خواهند. هرگز گرفتار تحلیل های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است.

مرحوم حاج احمد آقای خمینی می فرمودند: بر خود واجب می دانم شهادت دهم زندگی داخلی آیت الله خامنه ای، نه از باب اینکه رهبر عزیز انقلاب ما به این حرف ها نیاز داشته باشند، بلکه وظیفه خود می دانم تا این مهم را به مردم مسلمان و انقلاب ایران بگویم. من از داخل منزل ایشان مطلع هستم، مقام معظم رهبری در خانه، بیش از یک نوع غذا بر سر سفره ندارند.
خانواده معظم له روی موکت زندگی می کنند. روزی به منزل ایشان رفتم، یک فرش مندرس آنجا بود، من از زبری فرش به موکت پناه بردم.

در ملاقاتی که مقام معظم رهبری با حاج احمدآقای خمینی داشته اند، ایشان می فرماید: حضرت امام بارها از جناب عالی به عنوان مجتهدی مسلم و بهترین فرد برای رهبری نام بردند.

نقلی از: آیت الله خزعلی

منابع

مجموعه آثار یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی،جلد اول، نوبت چاپ اول/اسفند ۱۳۷۴، ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره).
مجموعه آثار یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی جلد دوم، چاپ اول/بهار ۱۳۷۵، ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره ).

http://jahannews.com/
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :