اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 73166
تعداد بازدید : 7398

انواع حال گیری خدا

می گویند: شما آخوندها می گویید: اگر زكات ندهید باران نمی آید. كشور كانادا اصلاً مسلمان نیست اصلاً زكات هم نمی دهند، صبح تا شب هم باران می آید. یا اگر ظلم كنی، سیلی می خوری. فلانی كارش ظلم كردن است و تا حالا هم هیچ سیلی نخورده است. اینها را چه كنیم؟
می گویند: شما آخوندها می گویید: اگر زكات ندهید باران نمی آید. كشور كانادا اصلاً مسلمان نیست اصلاً زكات هم نمی دهند، صبح تا شب هم باران می آید. یا اگر ظلم كنی، سیلی می خوری. فلانی كارش ظلم كردن است و تا حالا هم هیچ سیلی نخورده است. اینها را چه كنیم؟ می گویم: شما كه چای می خوری، اگر وسط چای خوردن عطسه كنی. دستت تكان می خورد، از این نعلبكی و استكان چای سه قطره سه جا می چكد. یكی بهعینك می چكد. یكی به لباست می چكد، یكی به فرش می چكد. خود شما سه برخورد می كنی. اگر به عینكت چكید، سریعاً دستمال كاغذی درمی آوری پاك می كنی. چون عینك شیشه است زود پاك می كنی. اگر به لباس چكید می گویی: می رویم خانه با دست یا با ماشین لباسشویی می شوییم. اگر به فرش چكید، می گویید: باشد شب عید! شب عید كه قالی ها را می شوییم. منتهی هرچه دیرتر باشد سخت تر است. اگر فوری باشد، دستمال كاغذی. اگر لباس باشد، مشت و مال. اگر قالی شد،دسته بیل. چون قالی را با دسته بیل می شویند. كیفر هرچه به قیامت بیفتد خطرش بیشتر است. سه تا را هم آیه داریم. هم دستمال كاغذی، هم مشت و مال، هم دسته بیل. هر سه در قرآن هست. اما برخورد دستمال كاغذی این است. می گوید: «وَ ما أَصابَكُمْ مِنْ مُصیبَةٍ فَبِما كَسَبَتْ أَیْدیكُمْ» (شوری/30) شما چون ایمان دارید، خلافی كردید چوب می خورید. یعنی مؤمن هستید،شیشه ای و شفاف هستید، خوب هستید. خدا زود حال شما را می گیرد، كسی كه همه نمره هایش بیست است اگر یكبار نمره ی 15 گرفت، دبیر می گوید: بیا ببینم. تو كه همه نمراتت بیست بود. چرا پانزده شدی؟ ولی آن كسی كه هر روز نمره ی صفر می گیرد، آن هم صفر اندازه ی در قوری، این دیگر توبیخ ندارد. این از اول تا آخر صفر است. اگر یك لكه به عمامه سفید افتاد، من فوری می شویم. اما اگر پیراهن سیاه من لك دار شد، كه دیگر نمی شویم. سیاهی روی سفیدی پیداست. خوب ها را خدا می گوید: چون تو خوبی زكات ندهی، باران نمی آید. چون خوب هستی. چهل تا گوسفند یكی زكات است. ندهی، گوسفندهایت آسیب می بیند. آدم های مؤمن را خدا مثل شیشه با آنها برخورد می كند. یعنی خلاف كنند فوری خدا مچشان را می گیرد. آدم های فاسق را برای بعد می گذارد. آیه ی خوب ها این بود. «وَ ما أَصابَكُمْ مِنْ مُصیبَةٍ فَبِما كَسَبَتْ أَیْدیكُمْ» این آیه ی قرآن بود برای خوب ها. آیه ی بدها این است: «وَ جَعَلْنا لِمَهْلِكِهِمْ مَوْعِداً» (كهف/59) یعنی عجله نكنید، ...هی نگو شاه كه اینقدر جنایت می كند پس چرا اینقدر خوش است؟! بابا صبر كن. بگذار مبارك جنایت كند، بعد می گیرند او را مثل گربه در قفس می كنند.«وَ جَعَلْنا لِمَهْلِكِهِمْ مَوْعِداً» یك آیه ی دیگر می گوید: اصلاً در دنیا كارشان نداریم مثل صدام. تا پای اعدام هم نگاه می كند. نه در قفس برود و هیچ قرآن می گوید: «أَنَّما نُمْلی‏ لَهُمْ»(آل عمران/178) این هم آیه ی قرآن است. اصلاً در دنیا كارشان نداریم. گذاشتیم برای آخر سال با دسته بیل پس سؤال: شما كه می گویی: اگر خلاف كنید خدا حالتان را می گیرد، پس چرا خدا حال خلافكارها را نمی گیرد؟ جواب: خلافكارهای خوب را فوری حالشان را می گیرد. خلافكارهای بد را مدت تعیین می كند. خلافكارهای بد بد بد را می گذارد برای قیامت. سه تا آیه داریم. خوب را فوری حالشان را می گیرد. «فَبِما كَسَبَتْ أَیْدیكُمْ»، بدها را "وَ جَعَلْنا لِمَهْلِكِهِمْ مَوْعِداً" "و «إِنَّما نُمْلی‏ لَهُمْ


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :