اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 30464
تعداد بازدید : 6319

انتخابات :رویش ها وریزش ها

انتخابات هرکشوری باتوجه به فرهنگ وایدئولوژی وعملکردرهبران سیاسی دارای رویش ها وریزش هایی است که بستگی به عملکرد دولتمردان وحاکمان جامعه دارد واین مسئله در حکومتهای پادشاهی وغیردموکراسی دارای کمترین نموداست ودر جوامعی که مردم درتعیین سرنوشت شان دخیلند مشهود است وکشورما ازجمله کشورهای آزادی است که دارای حکومت مردم سالاری دینی است وازاین امر مثتثنی نیست .

انتخابات هرکشوری باتوجه به فرهنگ وایدئولوژی وعملکردرهبران سیاسی  دارای رویش ها وریزش هایی است که بستگی به عملکرد دولتمردان وحاکمان جامعه دارد واین مسئله  در حکومتهای پادشاهی وغیردموکراسی دارای کمترین نموداست ودر جوامعی که مردم درتعیین سرنوشت شان دخیلند مشهود است وکشورما ازجمله کشورهای آزادی است  که دارای حکومت مردم سالاری دینی است وازاین امر مثتثنی نیست .

دراین سه دهه که ازعمرانقلابی میگذرد که برخواسته از اراده ملی بوده وکلیه اثارونشانه های رژیم گذشته راتحت الشعاع قرارداده,رویش ها وریزش های مسئولین  جای بسی تامل دارد که نفرات برتر جامعه را از اوج قدرت به دره بی اعتمادی مردم  میکشاندوافرادی را دراوج عزت نگه میدارد.

 به اختصاربه گوشه ای ازعوامل رویش هاوریزش هاکه اعتقاد یاعدم اعتقاد علمی وعملی به انها باعث این امر میگردد اشاره میگردد:

1- نقش رهبری نظام بعنوان فردی که جایگاهش دراعتقادات ودین مردم ریشه داردووجودش به نظام مشروعیت میبخشد وبعنوان خبره در امور دین ودنیای مردم نظراتش حتی در زندگی شخصی افراد نیز اثرگذار است ودارای مشخصه هایی است که اوراازهمه مسئولان متمایز میکندکه ازمهمترین خطوط قرمزنظام است .

ولی فقیه ستون نگه دارنده خیمه انقلاب وهادی جامعه در بن بستهاوبحران هاوامین در دین ودنیای مردم است

گرچه در راس یک حکومت است اماامکانات زندگیش درحد پایین ترین فرد جامعه است که در بحث ولایت مطلقه فقیه به آن پرداخته خواهدشد.

2-اعتقادعملی به آرمانها واهداف نظام مانند خط امام واستکبارستیزی ودفاع ازارزشهای نظام وانقلاب مانند ولایت فقیه وتمامیت ارضی کشور که به بهای خون شهدا بدست آمده است که اطاعت از ولی فقیه تنها راه ماندن در این در این مسیر است .

3- مسئولین نظام خودرا خادم نظام وملت وایام مسئولیت را فرصتی برای خدمت بدانند که رویش آنها به برکت اعتماد مردم است

4-حفظ شئونات اسلامی وصداقت ودرستی در گفتار ورفتاروتبعیت از قانون 

5-استفاده از نظرات کارشناسان خصوصا در حوزه دین وارتباط با علما ومراجع که بی توجهی بعضی از مسئولین به این امر  باعث ارائه نظرهایی خلاف شرع وعرف به نام روشن فکری و....گردیده که در این اختصار نمیگنجد.

6-داشتن بصیرت ودشمن شناسی وعدم اعتماد به بیگانگان که بی توجهی افرادی به این امرباعث عدم شناخت دوست از دشمن گشته وبه هوای چراغ سبز دشمنان به ملت وارزشهایشان پشت کردند و

امیدآنکه به قول شهید بهشتی مسئولین ما شیفتگان خدمت باشند تا تشنگان قدرت

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :