پورتال پژوهش های شیعی
به پورتال پژوهش های شیعی خوش آمدید اللهم كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

473رکورد در مدت زمان 0.062ثانیه
عبارت مورد جستجو :
از دید رهبر انقلاب، «نخستین مرحله در ایجاد امنیت و آرامش، اصلاح این اندیشه ی خشونت زا است.» واقعیت این است که اگر ذهنیت های آلوده به تزویر تغییر کند، تروریسم در خدمت منافع غرب قرار نگیرد و به خوب و بد تقسیم نشود، وجه اخلاقی و انسانی سیاست مورد توجه قرار گیرد و شبیه سازی و همانندسازی فرهنگی متوقف و بر فرهنگ های بومی جوامع تأکید شود، گام اول برای ایجاد امنیت و از بین بردن فضای هراس برداشته خواهد شد.
آیت الله جوادی آملی یکی دیگر از دستمایه های استاد بزرگوار خود را برخورداری حضرت علامه از حیات طیبه می دانند. ایشان کسب این حیات را علاوه بر شاخصه قبلی، عرضه تمام نیازها به پیشگاه قرآن معرفی کرده و در این راستا بیان داشت: حضرت علامه سعی کرد تا در دنیا زندگی نکند، از همین رو عناوین اعتباری برای این عالم دینی جذابیت و جاذبه نداشت. ایشان اعتقاد دارند که اگر کسی می خواهد در خدمت قرآن باشد باید زندگی خود را قرآنی کند. حیات طیب این است که انسان تمام نیازهای روز را فهرست کند و به پیشگاه قرآن کریم ببرد و از قرآن کریم هم جواب بگیرد سپس جواب این نیاز را با گفتار یا نوشتار به جامعه منتقل کند تا مظهر هو الحی الذی لا یموت شود.
تقلید از غرب برای کشورهائی که این تقلید را برای خودشان روا دانستند و عمل کردند، جز ضرر و فاجعه به بار نیاورده؛ حتّی آن کشورهائی که بظاهر به صنعتی و اختراعی و ثروتی هم رسیدند، اما مقلد بودند. علت این است که فرهنگ غرب، یک فرهنگ مهاجم است. فرهنگ غرب، فرهنگ نابودکننده ی فرهنگ هاست. هرجا غربیها وارد شدند، فرهنگ های بومی را نابود کردند، بنیانهای اساسیِ اجتماعی را از بین بردند؛ تا آنجائی که توانستند، تاریخ ملتها را تغییر دادند، زبان آنها را تغییر دادند، خط آنها را تغییر دادند. هر جا انگلیسها وارد شدند، زبان مردم بومی را تبدیل کردند به انگلیسی؛ اگر زبان رقیبی وجود داشت، آن را از بین بردند. در شبه قاره هند، زبان فارسی چند قرن زبان رسمی بود؛ تمام نوشتجات، مکاتبات دستگاههای حکومتی، دولتی، مردم، دانشوران، مدارس عمده، شخصیتهای برجسته، با زبان فارسی انجام میگرفت. انگلیسیها آمدند زبان فارسی را با زور در هند ممنوع کردند، زبان انگلیسی را رائج کردند. شبه قاره هند که یکی از کانونهای زبان فارسی بوده، امروز در آنجا زبان فارسی غریب است؛ اما
یا رسول الله صلى اللّه علیه و آله ما التوبه النصوح ؟ قال صلى اللّه علیه و آله : ان یندم العبد على الذنب الذى اصاب ، فیعتذر الى الله ثم لایعود الیه کما لایعود اللبن الى الضرع یارسول الله صلى اللّه علیه و آله توبه نصوح چیست ؟حضرت فرمودند: بنده خدا بر گناهى که کرده است ، پشیمان شده از خدا پوزش طلبد، سپس برآن کار هرگز باز نگردد، چنانکه شیر به پستان باز نمى گردد. قیل لعلى علیه السلام ما التوبه النصوح ؟ فقال علیه السلام : ندم بالقلب ، و استغفار باللسان والقصد على ان لایعود به امیرالمؤ منین ، على علیه السلام گفته شد، توبه نصوح چیست ؟حضرت فرمودند: بادل پشیمان شدن و با زبان آمرزش خواستن و تصمیم جدى و مداوم بر ترک گناه .توبه صادقانه حسن بصرى گوید:یک روز در بازار آهنگران بغداد مى گشتم که ناگهان چشمم به اهنگرى افتاد که
زیارت اربعین 21 آبان 1394 21:32
از حضرت امام حسن عسکری علیه السلام روایت شده که فرمودند:علامات مؤمن پنج چیز است:۱- اقامه ی پنجاه و یک رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه روز.۲- زیارت اربعین.۳- انگشتر به دست راست کردن.۴- جبین را در سجده بر خاک گذاشتن.۵- در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.
مردم زمان حضرت نوح (ع) به حرفای پیامبر خدا توجهی نمی کردن.یه روز نبی خدا داشت برا مردم صحبت می کرد.یکی از بت پرستا که به اتفاق بچه اش اونجا بودن، از روی جسارت و بی احترامی،شروع کردند به طرف حضرت نوح(ع) سنگ زدن.بت پرسته به بچه اش گفت: این مرد[نوح نبی]دیوونه است وحرفای بیهوده می زنه.من بهش سنگ میزنم تو هم این کارو بکن .تازه وصیت کرد که بعد از مرگم هم باید سنگ زدن باین مرد رو ادامه بدی!
أَلسَّلامُ عَلى إِسْمعیلَ الَّذی فَداهُ اللهُ بِذِبْــح عَظیم مِنْ جَنَّتِهِ ،درود بـر اسمـاعیل کـه خـداوند ذبـحى عظـیم از بهشت را فـداىِ او نمود أَلسَّلامُ عَلى إِسْحقَ الَّذی جَعَلَ اللهُ النُّبُوَّةَ فی ذُرِّیَّتِهِ،سـلام بر اسحـاق که خـداوند پیامبرى را در نسـل او قـرار داد ،أَلسَّـلامُ عَلى یَعْقُوبَ الَّذی رَدَّ اللهُ عَلَیْهِ بَصَرَهُ بِرَحْمَتِهِ ،درود بر یعـقوب که خـداوند به رحـمت خود بینـائىِ چشـمش را به او بازگـرداند، أَلسَّلامُ عَلى یُوسُفَ الَّذی نَجّاهُ اللهُ مِنَ الْجُبِّ بِعَظَمَتِهِ ، سلام بر یوسـف که خـداوند به عظـمتِ خود او را از قعـر چاه رهائى بخشید،أَلسَّلامُ عَلى مُوسَى الَّذی فَلَقَ اللهُ الْبَحْرَ لَهُ بِقُدْرَتِهِ،درود بر موسـى که خـداوند به قدرتِ خود دریا را برایـش شـکافت،
۱) هم جنسی و هم شکلی و اختلاط با کفار، تسلط و حکومت آنها را بر مسلمانان آسانتر می سازد. ۲) اگر بی تفاوت باشیم و برای رفع گرفتاریها و بلاهایی که اهل ایمان بدان مبتلا هستند دعا نکنیم، آن بلاها به ما هم نزدیک خواهد بود.۳) ائمه ما (علیهم السلام) دعاها را در اختیار ما گذاشته اند تا ما را غرق در نور ببینند. ۴-اگر بخواهیم محیط خانه گرم و باصفا و صمیمی باشد، فقط باید صبر و استقامت و گذشت و چشم پوشی و رأفت را پیشه خود کنیم تا محیط خانه گرم و نورانی باشد.
من دارم میبینم چه دارد اتّفاق می افتد؛ لشکر فرهنگی دشمن و لشکر سیاسی دشمن با همه ی ابزارهایی که برایشان ممکن بوده، حمله کرده اند به ما برای سست کردن اعتقادات دینی ما، سست کردن اعتقادات سیاسی ما، تقویت نارضایی ها در داخل کشور، جذب جوانها بخصوص جوانهای فعّال و اثرگذار در سطوح مختلف برای مقاصد خودشان؛ دارند کار میکنند.
در مداحی هایی که برای امام حسین (ع) خوانده می شود، گفته می شود که آن حضرت بعد از شهادت بعضی از یارانشان بر بالین آنها حاضر می شدند و یا امام حسین وقتی نوبت به خودشان رسید علی اصغر را بر بالای دستشان بردند. سؤال من این است که دشمن چگونه مجال این کارها را به امام دادند و در همان لحظات ایشان را شهید نکردند؟
  • تعداد رکوردها : 473