اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.

ما ظرفیتی عظیم و مستحکم برای سیاست خارجی هستیم

سلامی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه گزینه نظامی را در مقابل ایران روی میز دارند، تصریح کرد: معمولاً در یک نبرد دیپلماتیک، هر طرفی که دارای منطق و اقتدار دیپلماتیک باشد هرگز از واژه های نظامی استفاده نمی کند و آمریکایی ها در جریان مذاکرات ایران و غرب در ۲حوزه منطق سیاسی و اقتدار دیپلماتیک دچار ضعف بوده و در واقع فاقد اقتدار دیپلماتیک هستند و قدرت اعمال نفوذ ایده های خود را به طرف مقابل ندارند.

13 بهمن 1392

خاطره رهبر انقلاب از لحظه ورود امام (ره) به میهن

توى فرودگاه همه مى رفتند طرف امام من هم خیلى دلم مى خواست بروم، اما خودم را مانع شدم، بعضى دیگر هم مانع مى شدم که بروند طرف امام که ایشان را خسته نکنند.

13 بهمن 1392

سه روحانی مشهور در زندان کمیته مشترک +تصاویر

روحانیت معزز همگام با مردم در لحظه لحظه شکل گیری انقلاب و حتی پس از آن حضوری فعال و پرنشاط داشتند و بی جهت نیست که در کمیته مشترک ضد خرابکاری ساواک شهربانی تهران که امروز از آن به عنوان «موزه عبرت» یاد می شود، نام آنان بر دیوار خودنمایی می کند و چشمان بازدید کنندگان به اسامی روحانیون گره می خورد.

13 بهمن 1392

مغز متفكر جهان شيعه امام جعفر صادق (ع)

«در فيزيك امام جعفر صادق عليه السّلام چيزهايى گفته كه قبل از او، كسى نگفته و بعد از وى، تا نيمه دوم قرن هيجدهم و قرن نوزدهم و بيستم، به عقل كسى نرسيده كه آنها را بگويد.يكى از قوانينى كه جعفر صادق در فيزيك ابراز كرد قانون مربوط به كدورت اجسام و شفاف بودن آنها مى‏باشد.او گفت هر جسمى كه جامد و جاذب باشد كدر است و هر جسمى كه جامد و دافع باشد كم يا بيش شفاف جلوه مى‏نمايد.از او پرسيدند جاذب چه مى‏باشد؟ گفت: [جاذب‏] حرارت.اين نظريه فيزيكى كه امروز مى‏دانيم با يك الحاق، يك قانون‏

29 دی 1392

قمر در عقرب چیست؟

در روایتی امام صادق(ع) می فرمایند: « هر کس در هنگامی که قمر در عقرب باشد، مسافرت یا ازدواج نماید، خیری نمی بیند». موضوع قمر در عقرب امری است که بر طبق آن فتوا داده شده است، ولی باید در نظر داشت که فتوا ویژه مواردی است که در روایت ذکر شده است (سفر، ازدواج)، و علاوه بر این، حکمی که در فتوا به آن اشاره شده است، کراهت است نه حرمت، از این رو برخی از فقهاء گفته اند:

27 دی 1392

توصیه هایی برای بچه دار شدن

در کتاب کافی از امام صادق ـ علیه السلام ـ نقل شده: ایشان در حالی که به کودکی زیبا می نگریستند فرمودند:«ینبَغی اَن یکونَ اَبو هذَا الغُلامِ آکِل السَّفَرجَل؛ باید پدر این پسر بچه، گلابی خورده باشد.»هم چنین روایت شده است که پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ گلابی اش را تکه کرد به جعفر بن ابی طالب داد و به او فرمود: بخور! همانا گلابی رنگ را جلا می دهد و فرزند را نیکو می گرداند.

27 دی 1392

نقل قولی از آیت الله اراکی درباره شخصیت والای امیرکبیر

مرحوم آیت الله اراکی درباره شخصیت والای میرزا تقی خان امیرکبیر فرمود: شبی خواب امیرکبیر را دیدم، جایگاهی متفاوت و رفیع داشت پرسیدم چون شهیدی و مظلوم کشته شدی این مرتبت نصیبت گردید؟با لبخند گفت: خیرسؤال کردم چون چندین فرقه ضاله را نابود کردی؟گفت: نه

20 دی 1392

آداب معاشرت از ديدگاه معصومان (ع)

خيثمه گويد: امام صادق (ع) به من فرمود: به دوستان ما سلام برسان، و آنها را به تقواى الهى سفارش كن، ثروتمندشان از فقير، و نيرومندشان از ضعيف ديدار كند، و زنده آنها در تشييع جنازه مردگان حاضر و به خانه‏هاى يك ديگر رفت و آمد نمايند، زيرا ملاقات كردنشان باعث زنده ماندن فضايل ما، و امور دين است. سپس فرمود: خدا رحمت كند بنده‏اى را كه فضايل ما و احكام مربوط به دين را زنده نگه دارد.

18 دی 1392

سفارشاتی از پيامبر اعظم صلى اللَّه عليه و آله و سلّم

اى على! چهار عمل زشت، سريعترين عقوبت را در پى دارد:اول- كسى كه به او احسان كنى، امّا او نيكى تو را با بدى پاسخ دهد.دوم- كسى كه به حقّ او تجاوز نكرده‏اى، امّا او نسبت به حق تو تجاوز مى‏كند.سوم- كسى كه با او در كارى پيمان ببندى، و تو به عهد خود وفا كنى، ولى او در حق توبى‏وفايى نمايد.چهارم- كسى كه با نزديكان خود پيوند داشته باشد، امّا آنان اين پيوند را قطع كنند.3- اى على! اگر چهار خصلت در هر كس باشد، خداى تعالى برايش خانه‏اى در بهشت بنا مى‏كند:اول- يتيمى را پناه دهد.دوم- به فردى ضعيف رحم كند.سوم- با والدين خود مهربان باشد.چهارم- نسبت به مملوك خود مدارا كند.

13 دی 1392

احادیث حضرت عیسی علیه السلام

حضرت عيسى عليه السلام : خادِمي يَدايَ و دابَّتي رِجلاىَ و فِراشِي الأرضُ و وِسادِي الحَجَرُ و دِفئي فِي الشِّتاءِ مَشارِقُ الأرضِ . . . . أبيتُ و لَيسَ لي شَى ءٌ و أصبِحُ و لَيس لي شَى ءٌ و لَيسَ عَلى وَجهِ الأرضِ أحَدٌ أغنى مِنّي ؛ حديث حضرت عيسى عليه السلام :خدمت كار من دو دست من است و مركبم دو پاى من و بسترم زمين و بالشم سنگ و گرمابخشم در زمستان مكان هاى آفتابگير . . . . شب و روز خود را با نادارى سپرى مى كنم و با اين حال روى زمين ، هيچ كس توانگرتر و بى نيازتر از من نيست .

12 دی 1392

سقیفه و؟؟؟؟؟؟

ولایت و امامت امیرالمؤمنین علیه السلام، امری است که از روز اول بعثت به امت گوشزد و تذکر داده شده بود و در طول تاریخ حیات رسول اعظم (ص) نیز به تناسب شأن نزول آیات و یا مناسبت های متفاوت تصریح شده بود و در غدیر خم نیز بر آن تأکید شد و از تک تک مردم بیعت گرفته شد که خلفای اول و دوم جزو سبقت کنندگان در بیعت بودند. لذا نه تنها از وقوع غدیر و ماجرای آن در زمان سقیفه مدتی نگذشته بود که مردم فراموش کرده باشند یا حضرت بخواهد به آن استدلال نماید، بلکه اساس سقیفه بر نقض پیمان در غدیر بود و نه فراموش کردن آن.

10 دی 1392

بدون شرح

بدون شرح

8 دی 1392

«عقرب» ناجی زایران حسینی(ع)

یک زن که به نظر می رسید خسته است، برای استراحت وارد یکی از خیمه ها شد و در خواب عمیقی و طولانی فرو رفت. طولانی شدن خواب این زن باعث شد تا دیگران را متوجه خودش کنند، به همین دلیل به سمت زن آمدند و او را صدا زدند اما جوابی نداد و اینگونه متوجه شدند که وی مرده است و در کنارش عقربی را پیدا کردند که آن نیز مرده است و متوجه شدند که این زن توسط نیش عقرب مرده است.

8 دی 1392

اسرائیلیات چیست؟ آیا این روایات معتبر هستند؟

«اسرائیلیات» را می توان در روایات با موضوعات این چنینی جست وجو کرد: روایات تاریخى، که اغلب براى تکمیل اطّلاعات مجملى به‏کار مى‏رود که در کتاب وحیانى راجع به شخصیت‏هاى کتاب مقدس، به‏ویژه پیامبران بیان شده است. روایات آموزنده‏ى اخلاقى که بیشتر در قالب تاریخ بنى اسرائیل قرار مى‏گیرد. افسانه‏های مربوط به عقاید و رسوم باستانى که بدون دلیل، آشکارا از منابع یهودى گرفته شده است‏.

7 دی 1392

چرا امام رضا (ع) به رضا و عالم آل محمد (ص) ملقب شدند؟

شيخ صدوق در كتاب عيون اخبارالرضا مي‏نويسد: امام هشتم(ع) را با القاب زير ياد مي‏كردند: 1. رضا 2. صادق‏3. صابر 4. فاضل 5. قرة‏اعين المؤمنين «نور چشم مؤمنان‏»6. غيظ الملحدين «مايه خشم منكران خدا». (1) و در بعضي از روايات به آن حضرت «عالم آل محمد(ص)» لقب داده شده است

6 دی 1392

ماجرای عنایت امام رضا(ع) به یک نجار

«زن عمویت با ازدواج تو و دخترم مخالف است، خواهش می کنم از این ازدواج صرف نظر کن!» با شنیدن این جملات، دنیا دور سرم چرخید، تنها کاری که توانستم انجام بدهم این بود که فریاد زدم: یک درشکه خبر کنید تا مرا به حرم ببرد... یک درشکه..!

6 دی 1392

مژده رسول الله(ص) به امام علی(ع) درباره صلوات

فرمود: جبرئیل به تازگی برای من خبر خوشی آورده است. خبر این است که هرکدام از امت من هنگامی که بر من صلوات فرستند، اگر نام اهل بیتم را نیز ملحق سازند؛ درهای آسمان جملگی برای پذیرفتن دعا و عبادت او گشوده گردد و فرشتگان هفتاد بار درود بر وی بفرستند و این خود محو کننده جرم و گناهان است آن گاه گناهان چون برگ درختان از او بریزد و خداوند تعالی فرماید: «لبیک» تو را پذیرفتم، خجسته و مسعود باشی!

6 دی 1392

دیدار تاریخی یک دوجنس با امام خمینی(ره)

مریم خاتون پور مُلک آرا اولین تراجنسی میگوید: حضرت امام (ره) نامه ای «فتوا» به من داد که اجازه می داد من و تمام تراجنسی ها در ایران تغییر جنسیت دهیم.

23 آذر 1392

احکام نماز جمعه

ظر جنابعالى درباره شرکت در نماز جمعه با توجه به اينکه در عصر غيبت حضرت حجت(عجل الله تعالى فرجه الشريف) به سر مى‏بريم، چيست؟ اگر افرادى اعتقاد به عدالت امام جمعه نداشته باشند، آيا تکليف شرکت در نماز جمعه از آنان ساقط مى‏شود؟ ج: هرچند نماز جمعه در عصر حاضر واجب تخييرى است و حضور در آن واجب نيست، ولى با توجه به فوائد و آثار شرکت در آن، سزاوار نيست که مؤمنين خود را از برکات حضور در اين نماز به مجرد تشکيک در عدالت امام جمعه و يا عذرهاى واهى ديگر، محروم سازند.

22 آذر 1392

سپاه پاسداران چگونه خلیج فارس را برای آمریکایی ها جهنم می کند؟

ناوهای هواپیمابر و غول پیکر آمریکایی در صورت درگیری با نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارای کمترین شانس برای بقا هستند، زیرا کنار تجهیزات و تسلیحات مرگبار نیروی دریایی سپاه، خلیج فارس نیز قدرت مانور را از آنها می گیرد.

22 آذر 1392

  • تعداد رکوردها : 469